top of page

Güncelleme: SETAF Versiyon 3.0.32

Versiyon 3.0.32 SETAF Versiyon 3.0.32 'yi internet sitemizden indirebilirsiniz. https://www.setaf2018.com/i-ndirme * Eski versiyonu denetim masasından kaldırınız. * Versiyon 3.0.32 kurulumunu yapınız. * Kurulum sorunları için teknik desteği arayınız.

Yeni Özellikler * Kullanıcı tanımlı malzeme atama seçeneği getirildi.

Not: Eski yaklaşıma dönmek için Ayarlar>Program Seçenekleri ile dönülebilir. Derinliğe bağlı atama seçilirse eski anlayışla malzeme atanır. Eski projeleri açtığında derinliğe bağlı atama olarak gelecektir. Değiştirilebilir.* Tanımlanan malzemelerin atandığı zemin profili ve tabakası "Malzeme Ekle" penceresinde gösteriliyor.

* Betonarme-beton kazık, mikro kazık, jet enjeksiyon, derin karıştırma vs. rijit kolonlarla iyileştirilmiş zeminde sıvılaşma hesapları yapıldı. Sıvılaşma Raporu eklendi.Düzeltmeler * Windows 11 bir makinede Temel pencerelerinde alınan bazi hatalar düzeltildi. * Amerikan kültüründen Tr ye çevrilmiş Windows 11 bir makinede alınan dongle hatası düzeltildi. * Kurulumda "Microsoft Access" yüklemesi artik yapılmayacak. Bağımlılık sonlandırıldı. * Malzeme listesinde birden fazla malzeme varsa ve malzeme seçili değil ise sil butonuna basıldığında alınan hata düzeltildi. * Temel analiz penceresinde Elastisite teorisi(Vesic) ile yatak katsayısı hesaplandıktan sonra. Seçimi "Oturmalarla hesaplaya" getirip Yenile butonuna basılınca 6 veya 9 noktadaki oturmalari gosteren ekranda boşluk oluşacağına hata alınıyordu. Düzeltildi * Duvar analiz penceresinde kazi derinligi girilirken kazı kotunu duvar alt kotundan düşük seviyeye getirdiğinde hata alınıyordu. Düzeltildi * Duvar analiz penceresinde otomatik inşaat aşamaları tanımlandığında "hs" değerine göre bazı durumlarda son aşamadaki kazi kotu duvar alt kotundan düşük seviyeye gelebiliyordu. Düzeltildi * Duvar Analizinde duvar arkasi basınçların yüksek kohezyonlu zemin ve kayalarda belirli bir derinlik boyunca sıfır olması durumunda, bazı durumlarda alınan hata düzeltildi. Bu durumlarda duvar analiz ayarlarında "Minimum boyutlama basıncı" seçilebilir. * Zemini iyileştirilmiş temellerde oturma analizi yapılırken bazı durumlarda alınan hata düzeltildi. * Dayanma duvar analizinde konsol kazıklı duvar dış stabilite modülüne atanırken alınan hata düzeltildi. * Temel raporunda varsayılan olarak analizlerde kullanılan malzeme özelliklerinin yazılması sağlandı. İlaveler yapılabilir.


49 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page